Općenito

Crveni križ poklonio igračke igraonici “Suncokret”

Predstavnici općinske organizacije Crvenog križa Olovo sekretar CK Sanel Salibašić i volonterke CK učenice MSŠ Olovo Dženeta Kaikčija i Medina Musić posjetili su igraonicu Suncokret i uručili im paket igračaka.
Prema riječima Sanela Salibašića sekretara CK Olovo ova donacija dolazi u povodu obilježavanja 100 godina Crvenog križa –“U svim gradovima BiH na ovaj ili sličan način obilježava se stotinu godina postojanja i djelovanja Crveng križa.Donaciju koju sačinjavaju igračke odlučili smo pokloniti igraonici “Suncokret” kako bi im uljepšali ove zimske dane.Igračke je obezbijedio Crveni križ ZDK ”.
U najveselijem kutku naše općine sa mališanima svakodnevno rade odgajateljice Lejla Šehić i Amina Paćariz koje su ovom prilikom istakle da im je svaka pomoć u radu dobro došla pogotovo ako se radi o donacijama poput ove kada se obraduju djeca.-“Ovom prilikom se zahvaljujemo aktivistima CK Olovo koji su obardovali naše polaznike ovom lijepim igračkama koje će i nama pomoći da osmislimo nove igre za njih i tako im uljepšamo svakodnevni boravak u igraonici”.-kaže Amina Paćariz.Inače igraonica “Suncokret”uspješno radi već petu godinu u okviru Foruma žena “Sabina Jamaković”.Za ovu priliku mali polaznici igraonice odrecitovali su nam recitaciju,otpjevali pjesmu “Veju ,veju pahulje” a vidjeli smo i mali igrokaz.Svi zajedno uživali smo u njihovom društvu,svijetu igre,mašte i bezbrižnih dječijih trenutaka.
-“Žao nam je što danas nisu bili na okupu svi polaznici igraonice,loše vrijeme ih je omelao da dođu.Vrijeme je novogodišnjih praznika i sigurna sam da će se svi obradovati ovom poklonu.Ovom prilikom zajedno sa našim mališanima želimo Sretnu Novu godinu svima!”kaže Lejla Šehić.
Možda je ovo prilika da animiramo i ostale stanovnike naše općine da najmlađima uljepšamo ove zimske dane.Nova godina je praznik kojem se jedino djeca umiju iskreno radovati a njima je potrebno tako malo.Zašto ne bismo pronašli zaboravljenje igračke,knjige ,slikovnice,šal, kapu,lutku,autić koji su uspjeli ostati očuvani i napraviti paketić bar za jedno dijete.Paketić po paketić i eto radosti.Valjda nismo zaboravili kad smo bili djeca koliko su nas radovale te male sitnice.
A.M

Prikaži više

Povezani članci

Back to top button