Općenito

Ajla Višća,Amir i Amna Kopić učenici generacije

Najuspješniji učenici OŠ OovoU OŠ „Olovo“ i „Hasan Kikić“ u Solunu školska godina je završena 14.maja 2014 godine, na osnovu odluke Ministarstva obrazovanja nauke ,kulture i sporta Vlade Ze-Do kantona.Razlog tome je prirodna nesreća izazvana poplavom i brojnim klizištima u kojoj je uništeno 294 objekta i 12 porodičnih kuća.Školski objekti u Olovu nisu zahvaćeni poplavom ali nažalost jesu objekti osnovne škole u Solunu gdje su poplavljene tri učionice,kotlovnica i fiskulturna sala i kotlovnica u područnoj školi u C.Ćupriji.
Na prigodnoj svečanosti u prostorijama OŠ“Olovo“ učenicima devetih završnih razreda kojih je u tri odjeljenja školovanje okončalo 75 učenika uručena su svjedočanstva ,diplome i pohvale.Tom prilikom progalešen je i učenik generacije tačnije učenica Ajla Višća koja je tu titulu ponijela zahvaljujući besprijekornom učenju i vladanju u nastavnim i vannastavnim aktivnostima tokom svog devetogodišnjeg školovanja.
104Ajla VIšća sa roditeljima Mirsadom i Sehvedinom Višća-Ja se osjećam presretno jer ovo je vrhunac ali ne kraj mog puta.Ovo je samo jedna stepenica za dalje.Trudit ću se da nastavim ovako da opravdam sve kvalitete škole u koju sam išla , da to prenesem u srednju školu koju ću upisati ovdje u Olovu,-kazala je za naš radio Ajla Višća.
Njeni roditelji Mirsada i Sehvedin Višća su tog dana blistali od sreće jer ih je njihova djevojčica učinila ponosnim roditeljima,
– Presretni smo što smo ovo doživjeli danas.Prije svega želimo joj puno zdravlja i sreće da nastavi ovako i dalje biti uspješna.Ajla je oduvijek bila vrijedna i vjerujemo da će tako i ostati jer i njena sestra Adna u njoj vidi primjer a nadam se i druga djeca jer samo učenjem i znanjem možemo pobijediti na mnogim životnim putevima“-kazali su nam Ajlini roditelji.
Prema riječima direktora škole Suada Halilovića školska godina je okončana uz dosta neizvjesnosti.
-Prirodna nepogoda je uticala na raniji završetak škole,nije realizovana maturalna ekskurzija ali bila nam je u tim trenucima važnija sigurnost i životi djece.Školska godina i ocjene su zaključene prema preporuci resornog Ministarstva odnosno prema zatečenom stanju u dnevniku.Nije bilo učenika koji će ponavljati razred ili upućivanja na popravni tako da smo veoma zadovoljni uspjehom naših učenika.Zahvaljujući našim nastavnicima i prijateljima 10294390_10202965091761574_5189856644216871465_nškole naša škola je među najuspješnjijim na području Ze-Do kantona na šta smo posebno ponosni kao i na našu ovogodišnju učenicu generacije Ajlu Višća koja nas je više puta uspješno predstavljala na kantonalnom i federalnom takmičenju iz matematike i fizike.-istiše direktor Halilović.
Kada je riječ o drugoj osnovnoj školi koja je pretrpjela štete od poplava OŠ“Hasan Kikić“ Solun ove godine je imala dva odjeljenja devetih razreda odnosno 44 učenika,
-Nastavničko vijeće je proglasilo učenika generacije Amira Kopića sin Amire i Samira Kopića koji je imao nabolje rezultate tokom devetogodišnjeg školovanja .Učenicima su uručene knjižice i svjedočanstva o završenom školovanju tako da nemamo učenika koji su upućeni na popravni ni učenika koji ponavljaju razred,-kazao nam je direktor škole Avdo Hasanspahić.
Nastava i u MSŠ „Musa Ćazim Ćatić“ je okončana 14.maja 2014 iz pomenutih razloga.Prizemlje ove škole bilo je pod vodom.Uništena je fislukturna sala i podovi u učionicama ali zahvaljujući uposlenicima namještaj i školska pomagala su uglavnom na vrijeme izmješteni na više spratove.Odmah po povlačenju vode svi su se prihvratili posla i u kratkom roku očistili posljedice koje je voda ostavila iza sebe,
sala srednje škole-Saniranje šteta će potrajati nekoliko mjeseci.Važno je da smo uspješno okončali kraj školske godine.Uprkos brojnim problemima koje je izazvala poplava uspjeli smo organizovati matursko veče i naše maturante vidjeti u svečanom defileu.Njih 92 okončalo je svoje školovanje koje su krunisali diplomama kao i ostali učenici ove škole kojima ćemo uskoro uručiti svjedočanstva.U toku je upis učenika u prve razrede tako da i te aktivnosti nastojimo provesti kako ne bi došlo do kašnjenja,-kazao na je direktor Mujo Kućanović.
Ove godine titulu učenika generacije u MSŠ Olovo ponijela je Amna Kopić kćerka Fate i Mirzeta Kopića.
Ove godine MSŠ u Olovu upisuje po dva razreda gimnazije i ekonomske tehničke i po jedan razred drvoprerađivačka tehničke i stručne škole uslužnih djelatnosti.
A.Milunić
Amna Kopić učenica generacije

Prikaži više

Povezani članci

Back to top button