AktuelnoOlovo

U OLOVU PET NOVOOBOLJELIH OD COVID-19, TE JEDAN SMRTNI SLUČAJ U POSLEDNJA 24 SATA

   U Poslednja 24 sata na području naše općine Olovo došlo je do pogoršanja epidemiološke slike zbog činjenice da je u tom vremenu registrovano pet novih COVID pozitivnih slučajeva. U dva slučaja riječ je o osobama iz kućne izolacije čiji su članovi porodice bili pozitivni na ovaj virus. Tri nova slučaja registrovana su prilikom testiranja za potrebe daljnje dijagnostike odnosno pregleda i ove osobe nisu imale izražene simptome.

U poslednja 24 sata registrovan je i jedan smrtni slučaj, a radi se o pacijentici koja je bila smještena u izolatorij UKC Sarajevo- Podhrastovi i koja je zbog teže kliničke slike bila priključena na respirator. Time je broj smrtnih slučajeva do sada registrovanih na području naše općine od COVID-19 virusa sada tri. Trenutno na području naše općine je 14 COVID pozitivnih osoba, 27 osoba se oporavilo, dok se 39 lica trenutno nalazi u izolaciji i pod medicinskim nadzorom.

Prikaži više

Povezani članci

Back to top button