AktuelnoMjesne zajedniceOlovo

IZBORI U MZ 2021-Raspored kandidacionih Zborova građana!

Općina Olovo ovih dana vrši i posljednje aktivnosti na realizaciji odluke  Općinskog vijeća Olovo iz 2018. godine, kada je općinskoj Službi za opću upravu i društvene djelatnosti naloženo da u saradnji sa Savjetima MZ krene u izradu Statuta kao važnog koraka na putu jačanja uloge MZ u našoj lokalnoj zajednici. Kako bi se unaprijedio rad radnih tijela MZ ,izrada ovog najvažnijeg akta MZ bio je jedan od prioritetnih zadataka u istoimenom projektu (“Jačanje uloge MZ u BiH”) koji naša Općina uspješno provodi u saradnji sa UNDP-om.

Početkom ove godine tačnije u mjesecu februaru u 15  mjesnih zajednica općine Olovo provedena je Javna rasprava o Nacrtu Statuta MZ.Nakon provedene procedure Općinsko vijeće je dalo saglasnost na Statut svih 15 MZ pojedinačno,kaže za naš radio Adnan Klempić stručni saradnik u Općini Olovo ,koordintror za rad sa MZ.Ono što je novina jeste da je izbor organa MZ promijenjen i on je sad identičan za sve MZ.Do sada se vršio javni izbor kandidata na zborovima građana dok se po novom Statutu  izbor organa MZ vrši tajno putem glasačkih listića.

-Ono što sada slijedi su kandidacioni zborovi građana  po MZ ,gdje će građani predlagati kandidate za člana Savjeta MZ.Potom se kandidacione liste dostavljaju nadležnoj Službi za opću upravu i društeve djelatnosti općine Olovo koja je zadužena za izradu glasačkih listića.Nakon toga se prije na 15 dana najavljuje  termin izbora članova Savjeta MZ i onaj kandidat koji bude imao najviše glasova je predsjednik MZ,što je takoder  predviđeno po novom Statutu MZ ,kaže Adnan Klempić.

Ovo je poziv i prilika svim stanovnicima naše općine da se aktivno uključe u izbor članova i predsjednika Savjeta u svojoj MZ .Evo i rasporeda i termina održavanja zborova građana na kojima će moći predložiti kandidate za Savjet MZ u kojoj žive.

IZBORI MZ 2021-Raspored kandidacionih Zborova građana

  • 30.07.2021. godine  petak- MZ Olovske Luke (16:30)-Osnovna škola,

                 -MZ Kruševo (17:30)-Osnovna škola,

  • 31.07.2021. subota- MZ Križevići (13:00)-kod džamije,

      -MZ Kamensko-Magulica   (15:00)-prostorije mjesne zajednice,

              -MZ Jelaške (16:00)-prostorije MZ,

            -MZ Careva Ćuprija (17:00)-prostorije MZ,

            -MZ Čuništa (18:00)-Osnovna škola

  • 01.08.2021. nedjelja- MZ Milankovići (13:00)-prostorije mjesne zajednice,

              – MZ Solun (14:00)-prostorije mjesne zajednice

  •      02.08.2021. ponedjeljak- MZ Petrovići (16:30)-kod škole,

             -MZ Gurdići (17:30)-kod džamije

  • 03.08.2021. utorak- MZ Dugandžići (16:30)-kod osnovne škole,

-MZ Klinčići (18:00)-kod Osnovne škole

  •  04.08.2021. srijeda- MZ Dolovi (16:30)-prostorije MZ,

                 -MZ Olovo (17:30)-nova sala Općinskog vijeća Olovo

Prikaži više

Povezani članci

Back to top button