Općenito

Načelnik općine Olovo Đemal Memagić, svojom plaćom stipendira 77 učenika i 22 studenta

Đemal Memagić(1)Načelnik općine Olovo Đemal Memagić i naredne godine odriče se svoje plaće u korist stipendiranja učenika i studenata sa područja ove općine. Stipendiju je dobilo 77 učenika srednje škole i 22 studenta. Jednokratna stipendija za odlične učenike III i IV razreda iznosi 200,00 KM dok stipendija za studente II i III godine prvog ciklusa studiranja i studente drugog ciklusa studiranja iznosi 400,00 KM , također jednokratno.
– Već treću godinu svog mandata pokušavam da doprinesem, koliko je to u mojoj mogućnosti, poboljšanju obrazovne slike naše općine. Ubjeđenja sam da je onima koji su imali priliku da dobiju stipendiju u predhodne dvije godine novac utrošen u prave svrhe i da je došao u prave ruke. Prateći obrazovanje ne mogu sakriti zadovoljstvo i ponos što sam na čelu općine koja daje najbolje kadrove u svim oblastima društvenog života. Iz tog razloga je moja odluka još čvršća da pomognem svima onim mladim ljudima koji se trude da kao mali ambasadori naše općine predstave sebe i nas u najboljem svjetlu.-kazao nam je Đemal Memagić, načelnik općine Olovo.

Prikaži više

Povezani članci

Back to top button