Općenito

Aprilski snijeg otežao odvijanje saobraćaja na putevima na području Olova

11082511_676484199122758_3613882035271281937_nOlovo ponovo pod sniježnim pokrivačem i to ponovo nimalo zanemarljive visine. Nakon jučerašnjih i sinošnjih padavina visina novog-aprilskog sniježnog pokrivača na području naše općine kreće se od 20-40 cm. To je saznajemo jutros u općinskoj Službi za CZ uzrokovalo nove probleme u saobraćanju na većini putnih pravaca na području naše općine. Školski autobus jutros zbog snijega nije mogao saobraćati na liniji Solun-Bukov Do-Milankovići pa učenici sa ovog područja nisu mogli u školu. Dvije mašine službe za CZ angažovane od jutros na čišćenju snijega. Jedna na području Careve Ćuprije, Kamenska i Jelašaka, druga na pomenutom pravcu Solun-Bukov Do-Milankovići i Martinovići-Ligatići. Nakon toga kazao nam je Avdo Degirmendžić šef općinske Službe za CZ bit će upućene na potez Petrovići-Klis, Petrovići-Ajvatovići.
Jedna radna mašina JKP „Bioštica“, uz angažovano ljudstvo, radi na čiščenju gradskog područja, dok će druga mašina, nakon područja Musića i Kruševa, biti upućena na područje Lišaka i Gurdića-kazao je jutros za naš program direktor ovog preduzeća Kasim Kljajić. Ponovo su prioritet putevi I kategorije, dakle oni putni pravci kojima saobraćaju autobusi, a potom će, kažu nam nadležni, krenuti u čišćenje ostalih putnih pravaca. Iako sa aprilom prestaju važiti ugovori za zimsko održavanje puteva saznajemo kako su od jutros u čišćenju regionalnih putnih pravaca Olovo-Zavidovići, Olovo-Sokolac i Olovo-Han Pijesak ponovo angažovane mašine preduzeća „Porobić“. Meteorolozi kažu kako se danas može očekivati nastavak padavina, dok će se velika naoblaka zadržati i u srijedu. Tek u četvrtak očekuje nas razvedravanje i povećanje temperature.

Prikaži više

Povezani članci

Back to top button