Općenito

Uspješno okončana akcija za izbjeglice iz Sirije

12038031_747050445399466_603924743391929208_nOmladinski aktivisti iz Olova u saradnji sa udruženjem Pomozi.ba proteklih su dana i na području naše općine provodili akciju prikupljanja pomoći za izbjeglice sa Bliskog istoka i Afrike koje ne prestaju pristizati u region i naše susjedne zemlje.U prostoru Gradske tržnice upakovano je 120 paketa, kako prikupljenih artikala koje su građani ostavljali u korpama u marketima Alma Ras, tako i namjenskih artikala kupljenih u vrijednosti 2340,00 KM, koliko je u toku akcije prikupljeno u vidu novčanih sredstava.
– Više od 1500 različitih artikala među kojima je najviše higijenskih sredstva sutra će, u saradnji sa udruženjem „Pomozi.ba“, biti proslijeđeni put Sarajeva odakle će se organizovanim konvojima distribuirati izbjeglicama-kazala je za naš program Elvedina Avdibašić koordinatorica akcije provedene ovih dana na području naše općine. Prema njenim riječima uz građane, učenike osnovnih i srednjih škola akciji su se odazvali i poseban doprinos dali brojni olovski privredni subjekti, ustanove, organizacije i pojedinci poput: Općine Olovo, MSŠ „Musa Ćazim Ćatić“, “Alma Ras”, OŠ „Olovo“, BRC „Aquaterm“ Olovo, Dom Zdravlja Olovo, Pekara „Paštrik“, Cafe restoran „Dalma“, „Autoreparatura“, „Alk“, „Panorama“ ,„ Drvo-Art“, Zehrid Helja, „Sajo“ doo, „Neimax“ Visoko, Udruženje žena „Zeleni Vir“, Udruženje „Osmjeh Plus“.
Želimo ovim putem javno pohvaliti i naše vrijedne volontere – omladinu koja je proteklih dana nesebicno bila angažovana na ovom projektu: Asmir Numanović, Dženan Smajić, Sanela Kaikčija, Alena Samardžić, Mubina Ferhatović, Samra Numanović, Elvedina Avdibašić, Suljo Sarajlić, Asmir Kaikčija, Azra Karić, Sinan Ferhatović, Amir Samardžić, Aliakbar Mašić i Džejna Mujezinović.Ovu humanitarnu akciju medijski je podržala i naša redakcija Radio Olova.
K.P

Prikaži više

Povezani članci

Back to top button