AktuelnoOlovo

PREGLED OLOVSKIH AKTUELNOSTI VEZANIH ZA COVID-19 ZA 3.APRIL

Uz najvažniju informaciju da na području naše općine Olovo nemamo još uvijek niti jedan registrovani slučaj zaraze koronavirusom, jutrošnji izvještaj posebno karakteriše činjenica da su u protekla 24 sata mjere izolacije prestale za čak 70 naših sugrađana.

  • Tako je prema jutrošnjem izvještaju iz Doma zdravlja Olovo trenutni broj osoba u izolaciji i pod medicinskim nadzorom 95.
  • Za 8 novih lica započela je mjera izolacije. Radi se o 2 vozača, 1 radniku i članovima njihoviih porodica koji su došli iz Slovenije i Hrvatske.
  • U protekla 24 sata niko od lica pod zdravstvenim nadzorom nije prijavio nikakve simptome i tegobe koje se mogu dovesti u vezu sa „COVID-19“, niti je bilo zahtjeva za psihološku pomoć. Svi zdravstveni radnici su dobro – stoji u izvještaju.
  • Iz Doma zdravlja Olovo, vezano za činjenicu da je velikom broju ljudi prestala mjera kućne izolacije, apeluju na sve građane, ali posebno ova lica da, maksimalno reduciraju kretanje i kontakte, napominjući da su neke zemlje mjere izolacije propisale na period od 28 dana. Kako se kod nas još  ne primjenjuju te mjere iz Doma zdravlja apeluju na svijest i savjest posebno ove kategorije ljudi.
  • To što na teritoriji naše općine nemamo razvijenu kliničku sliku bolesti ni kod jednog našeg građanina, ne mora da znači da niko nije inficiran virusom korone, jer postoje brojni slučajevi da mladi ljudi mogu imati korona virus bez ikakvih posebnih simptoma. Stoga je apel na maksimalno reduciranje kretanja i kontakata od ključne važnosti u našoj borbi protiv ove bolesti- zaključuje u svom jutrošnjem izvještaju Štabu CZ Olovo dr. Izudin Kućanović – direktor Doma zdravlja Olovo.
  • U izvještaju o stanju u poslednja 24 sata koji Štabu CZ općine Olovo podnosi naša policijska stanica stoji da je u tom izvještajnom periodu pod mjerama nadzora bilo 157 osoba kojima je propisana kućna izolacija. Od ovog broja 8 lica nalazi se izvan područja naše općine. Tokom vršenja nadzora 6 lica nije bilo na adresi stanovanja, a u svim slučajevima radilo se o vozačima.Nisu, stoji u policijskom izvještaju, zabilježeni slučajevi nepoštivanja samoizolacije i drugih mjera i naredbi.
  • Uz ovu informaciju o policijskom angažmanu u poslednja 24 sata kratko ćemo napomenuti da u ovom periodu na području naše općine nije bilo vršenja KD niti narušavanja JriM. Iz PS Olovo apeluju na građane da nastave poštovati naredbe, mjere i preporuke vezane za brobu protiv pandemije koronavirusa.
  • Dom zdravlja, Policijska stanica Olovo i Štab CZ, zahvaljuju preduzeću Alma Ras na donaciji kontigenta maski za ustanove i stanovništvo i zahvaljuju posebno načelniku Memagiću na njegovom angažmanu, praćenju i konkretnoj – kontinuiranoj pomoći u prevazilaženju aktuelnog stanja. 
Prikaži više

Povezani članci

Back to top button