AktuelnoCentar za kulturuEkologijaOlovoZdravlje

Uskoro-nova radio emisija Eko Logika na talasima Radio Olova

Uređen i čist okoliš i briga o prirodi na području općine Olovo u posljednjih nekoliko godina doživjela je pomak u pozitivnom smjeru.Gradsko područje je zahvaljujući ozbiljnom i planskom uređenju Općine Olovo poprimilo izgled modernog i čistog grada.Smeće i zapuštene zelene površine u gradu pretvorene su lijep i funkcionalan protor i površinu koji pruža ugodan ambijent za građane i prolaznike putnike namjernike.Ipak nije tako na cijelom području naše općine.Svjedoci smo brojnih divljih deponija i smeća oko rijeka i prilazima našim selima.

Kroz program našeg radija tokom svih proteklih godina našeg postojanja nastojali smo informisati,ukazati na problem ,promovisati dobre primjere,animirati i učestvovati u ekološkim projektima kako lokalnim tako i globalnim poput najpoznatije akcije „Lets do it“.Naši sugrađani su učestvovali u tim akcijama,pomagali nam svojim dojavama o lošem odnosu prema prirodi i sl.

https://www.facebook.com/ekolovo

Naša facebook stranica Eko Logika koja postoji od 2014.godine je mjesto gdje pozivamo,promovišemo i ukazujemo na ekološke probleme kako u našoj zajednici tako i šire jer briga o okolišu je mnogo širi pojam od lokalnog.Naš moto je „Misli globalno ,djeluj lokalno“jer ova planeta nam je zahvalna za svaki pozitivan iskorak na njemom očuvanju.

Ovo je prva u nizu emisija koje želimo realizovati u cilju podizanja sviejsti o očuvanju okoliša i prirode koja nas okružuje.U prvoj emisiji ugostit ćemo predstavnike institucija kojima je posao da brinu o zaštiti prirode a potom i predstavnike udruženja koje u svom programskom opredjeljenju ima promociju i zaštitu okoliša.Predstavit ćmo vam i nastavnicu naša osnovne škole koja je do sada radila na edukaciji naših najmlađih stanovnika o važnosti prirode i čiste okoline.

Eko plus i Eko minus je simbolično zamišljena rubrika u kojoj zajedno sa našim slušaocima želimo dati plus za pozitivan primjer brige o okolišu i Eko minus za negativan primjer kroz vaše javljanje.Naime ovdje nam je potrebna vaša podrška pogotovo vas mladih koji želite da vaša sredina bude čista od nepoželjnog otpada koji se nalazi u vašem okruženju.

Vaše ime i prezime će biti poznato samo nama,ako želite biti naši saradnici bit će vam dodijeljeno ime Čuvar okoliša.Želimo mapirati sve divlje deponije otpada i ukazati na problem u vašem mjestu ,fotografijom sa tačnom lokacijom divlje deponije kako bi smo apelovali na svijest građana da prestanu bacati smeće na takva mjesta već da ga odlože u kontejnere.Ako u vašem mjestu nema organizovanog odvoza smeća da ukažemo i na taj problem. U ovu saradnju se mogu uključiti svi od najmlađih do najstariji stanovnika naše općine kao i predsjednici svih MZ.

U tom cilju već odvano postoji naša facebook stranica Eko Logika gdje ćemo objavljivati vaše fotografije i priče o ekološkim problemima.Za lakšu i bržu komunikaciju naših Čuvara okoliša ofromili smo i facebook grupu Čuvari okoliša ,gdje će svi članovi moći dati svoj doprinos svojim objavama,aktivnostima i akcijama u cilju ukidanja divljih deponija.Krajnji cilj je čista okolina i naša općina na svakom njenom pedlju.

Pridružite nam se svi , uskoro emitujemo i našu prvu emisiju u kojoj ćemo saopštiti sve novine koje nas očekuju kroz realizaciju ove emisije.Zato budite uz nas jer vjerujemo da ćemo zajedno uspjeti mnogo više!

Za početak pridružite se našoj grupi i pratite stranicu Eko Logika i naš program,

https://www.facebook.com/groups/201476818337228

https://www.facebook.com/ekolovo

Radio Olovo/A.M

Prikaži više

Povezani članci

Back to top button