Općenito

Upozorenje – voda nije za piće sa većine izvorišta na području općine Olovo!

Obavještavamo građane općine Olovo da u narednom periodu budu na oprezu kada su u pitanju vode za piće porijeklom iz gradskog i seoskih vodovoda .Naime posljednje analize vode pokazale su da je voda i dalje kontaminirana i kao takva neupotrebljiva za piće.Ovo upozorenje se odnosi na sve vodoospkrbne sisteme na području naše općine.
Vodu za piće potrebno je prokuhavati u trajanu najmanje 15.minuta.
I narednih dana naležna Općinska služba će u saradnji sa HES DZ Olovo vršiti kontinuiranu provjeru uzoraka vode sa svih izvorišta na području naše općine,stoji u saopštenju za javnost koje potpisuje Safet Kulo saradnik za komunalne poslove i zaštitu okoliša Općine olovo.

Prikaži više

Povezani članci

Back to top button